header_image
Zaawansowane wyszukiwanie
we found 0 results
Your search results

Ślubne przesądy, TOP 10

Dodał Manager on 24 lutego 2017
| 0

Znacie to, prawda? Ślub koniecznie w miesiącu z literką R, coś nowego, coś starego itd.. Można tak wymieniać długo, postaramy się jednak nieco Wam przybliżyć ten temat, czy faktycznie jest się czego obawiać? Na forach ślubnych często wyczytać można o lękach przyszłych panien młodych, bo teraz aż 1/4 małżeństw kończy się rozwodem, więc aby „dmuchać na zimne” pary stosują się do takich kuriozalnych wytycznych wymyślonych właściwie nie wiadomo przez kogo.
Ślub kościelny jak wiadomo, odbywa się (w Polsce w większości) w wierze katolickiej, zatem jeśli jesteście wierzący, nie powinniście się przejmować tzw. „zabobonami” z uwagi na to, że są to przekonania pogańskie. Artykuł pisany pod wpływem dobrego humoru, zatem i Wy tak go potraktujcie 😉
Oto kilka z najpopularniejszych, i tych, które utarły się w przekonaniach wielu ludzi do dziś:
·0 „Żadna kobieta obecna na ślubie nie powinna być ubrana na biało.”, absolutnie się z tym nie zgadzamy, w dzisiejszych czasach jednak warto na zaproszeniu określić dress code, jeśli macie coś przeciwko. Natomiast koleżanka, czy kuzynka w białej, koktajlowej sukience z pewnością nie zrobi konkurencji pannie młodej.
·1 „Świadkiem może być osoba stanu wolnego. Druhna panny młodej nie może być w dniu ceremonii w ciąży. Świadkami na ślubie nie powinna być też para, bo to przyniesie im pecha i pewnie nie będą razem.” Ślub z pewnością będzie dla Was ważnym wydarzeniem, wiadomo, że planuje się go na długo przed tym dniem, jednak nie można wymagać od świadków, że podporządkują świadkowaniu swoje życiowe plany, to byłoby wobec nich nie w porządku. (O zgrozo, a co z pannami młodymi, które w dniu ślubu są w ciąży? Do pieca, na trzy zdrowaśki!)
·2 „Jeśli w czasie ślubu rąbek sukni zasłoni but pana młodego – mąż będzie pod pantoflem żony.” Panowie… uważajcie.
·3 ” Ślubu nie należy zawierać w miesiącach, w których nazwie nie występuje litera „r”, a szczególnie w maju i listopadzie oraz 1 kwietnia, w prima aprilis.” żegnajcie śluby w maju, lipcu. Nie, bo pech, czarny kot, i nawet kominiarz do spółki z zakonnicą nie pomoże.
·4 „Przyszli nowożeńcy nie powinni zawczasu przemierzać obrączek.” mierzyliście? Oj, niedobrze..
·5 „Młoda para musi ostrożnie stawiać kroki, żeby się nie potknąć.” To chyba dobra rada, w zalewie tych niczym niepodpartych przesądów z tym jednym się zgadzamy.
·6 „Zakładanie obrączek na środkowy palec przynosi pecha.” Środkowe palce w ogóle są…pechowe.
·7 „Młodych nie powinna wieźć do ślubu kobieta.” Niestety, nie wiemy czemu, ale to też pewnie przynosi pecha, albo mandat, albo dwa…
·8 „Dobrze wróży przystąpienie do ślubu w kościele, w którym było ochrzczone któreś z nowożeńców.” Dobrze, zwłaszcza dla proboszcza 😉
·9 „Narzeczona powinna kupić swojemu wybrankowi koszulę do ślubu, a on jej pantofelki.” To akurat budzi pewne wątpliwości, bowiem nie od dziś wiadomo, że partnerowi nie kupuje się butów, to też taki przesąd, ale widać nie ma zastosowania w dniu ślubu.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych.

  • Wyszukiwanie zaawansowane

    0 zł to 5.000 zł