Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/lucky/domains/planerwesela.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2364 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/lucky/domains/planerwesela.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2368 Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/lucky/domains/planerwesela.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3169 Czym jest protokół przedślubny? - Planerwesela.pl Sala weselna, auto do ślubu, fotograf, kamerzystaPlanerwesela.pl Sala weselna, auto do ślubu, fotograf, kamerzysta
header_image
Zaawansowane wyszukiwanie
we found 0 results
Your search results

Czym jest protokół przedślubny?

Dodał Manager on 26 lutego 2017
| 0

Protokół przedmałżeński(przedślubny) zawierany jest na ogół na około 3 miesiące przed planowaną datą ślubu, obowiązuje on w przypadku ślubów kościelnych, i konkordatowych, nie ma natomiast zastosowania przy ślubie cywilnym. Spisanie tego dokumentu opiera się na niedługiej rozmowie obydwojga narzeczonych z księdzem w wybranej do zawarcia sakramentu ślubu parafii. Pytania, które padną podczas tych rozmów są niejakim testem dopasowania narzeczonych, bez spisania tego dokumentu, ślub może zostać uznany za nieważny.
Dokumenty, które musicie posiadać w dniu spisania tego protokołu to:
• dowody osobiste
• świadectwa chrztu i bierzmowania (jeśli były w jednej parafii znajduje się to na jednym dokumencie)
• świadectwa ukończonych katechizacji (tylko do wglądu)
• potwierdzenie odbycia nauk przedmałżeńskich i obowiązkowych wizyt w poradni życia rodzinnego (czasem pani z poradni prowadzi wykład dla narzeczonych jako jeden z elementów nauk przedmałżeńskich prowadzonych przez księży)
• zaświadczenie do ślubu konkordatowego z USC lub aktu małżeństwa zawartego wcześniej (jeśli mieliście wcześniej ślub cywilny)
Całe to wydarzenie na ogół odbywa się w przyjaznej atmosferze, padną pytania o wiarę, chęć uczestniczenia w życiu parafii, zgodę z etyką kościoła w sprawach planowania ciąż, nierozerwalność Waszej więzi i tym podobne, warto się do tego przygotować.
Zostaniecie też wprowadzeni w najważniejsze punkty prawa kanonicznego, przeszkody, przywileje, i obowiązki osób wstępujących w związek małżeński.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie będzie widoczny dla innych.

  • Wyszukiwanie zaawansowane

    0 zł to 5.000 zł